تعمیر انواع هات پلیت و هیتر استیرر آزمایشگاهی

heater-trirrer

تعمیر هات پلیت و هیتر استیرر

سوالات متداول در مورد هیتر استیرر های آزمایشگاهی

دستگاه هیتر استیرر یا هیتر مگنت در دو بخش اصلی، دچار آسیب میشود

  1. هیتر یا همان گرم کن : یک صفحه فلزی که در زیر آن یک المنت قرار گرفته است و دمای آن توسط دستگاه کنترل میشود. این قسمت معمولا به علت آسیب دیدن برد کنترل دما یا کیفیت پایین المنت و بسته بندی آن زیر صفحه دستگاه، خراب میشود.
  2. استیرر یا همزن : یک آهنربا در زیر صفحه هیتر قرار میگیرد که به یک موتور متصل است. با گردش موتور آهنربا میچرخد. دور موتور را کاربر توسط دستگاه تنظیم میکند. این بخش معمولا به علت آسیب دیدن برد دستگاه خراب میشود، اما در مواردی خود موتور نیز آسیب میبیند.

این دستگاه با برندهای بسیار مختلفی در ایران استفاده میشود. تمامی برندهای هیتر استیرر و هات پلیت ، VELP، LAbtech، Heidolf که از دسته معتبرترین برندهای دستگاه هیتر استیرر یا همان هات پلیت هستند، در شرکت هوم صنعت پیشرو تعمیر میشوند.

هیتر استیرر IKA و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی IKA در شرکت هوم صنعت پیشرو تعمیر میشوند.

مقاله مرتبط: تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی ika

سوالات متداول در مورد هیتر استیررهای آزمایشگاهی

هیتر آزمایشگاهی چیست؟ هیتر آزمایشگاهی یا هات پلیت، دستگاهی است که در آزمایشگاهها برای گرم کردن مواد به کار میرود. محدوده دمایی این دستگاهها میتواند از دمای محیط تا حدود ۷۰۰ درجه سانتیگراد، با توجه به امکانات دستگاه برسد.

هیتر استیرر چیست؟ هیتر استیرر، دستگاهی است مانند هیتر آزمایشگاهی که علاوه بر هیتر، توانایی هم زدن مایعات را هم دارد. معمولا این هم زدن به روش مفناطیسی انجام میگیرد. این دسته از هیتر استیرر ها را، هیتر مگنت، هات پلیت مگنت، هات پلیت مگنت دار، هات پلیت با هم زن مغناطیسی و یا هیتر با هم زن مغناطیسی میگویند.

استیرر آزمایشگاهی چیست؟ استیرر آزمایشگاهی همان همزن آزمایشگاهی است. اگر عمل هم زدن مایعات را به صورت مغناطیسی انجام دهد، به آن همزن مغناطیسی، مگنتیک استیرر و یا مگنت استیرر نیز میگویند. 

برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، چه روالی را باید انجام دهیم؟ ابتدا دستگاه را با هماهنگی قبلی برای شرکت بفرستید. کارشناسان، بعد از عیب یابی و اعلام قیمت، در صورت تایید قیمت از طرف شما، دستگاه را تعمیر خواهند کرد. در صورت عدم تایید قیمت از جانب مشتری، دستگاه بدون هزینه عودت داده خواهد شد.

کاربرد هیتر استیرر آزمایشگاهی در کجاست؟ هیتر استیررهای آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی، دارویی، آزمایشگاههای پزشکی، آزمایشگاههای شیمی و مواد به کار میروند. این دستگاه برای گرم کردن مایعات در ظروف شیشه ای آزمایشگاهی مانند بشر به کار میرود. دستگاههایی که استیرر نیز دارند، از طریق میدان مغناطیسی با کنترل دور قابل تنظیم، و اعمال آن به یک قطعه فلزی در داخل مایع، میتوانند آن را با دور مشخص و دمای مشخص، ساعتها و یا حتی روزها هم بزنند.

منبع: هیتر استیرر

مطالب مشابه